Bilješke o praćenju rada i napredovanja učenika Uz više rada i zalaganja mogao bi postići bolje rezultate. U radu ga treba ohrabrivati i poticati na samostalnost. Izvrsno usvaja nastavne sadržaje. S lakoćom usvaja i iznosi sadržaje. Uspješno primjenjuje stečeno znanje. S lakoćom usvaja sadržaje i uspješno ih reproducira. Izrazito je kreativan i komunikativan. Uvijek je aktivan i zainteresiran za rad. Vrijedan je i samostalan u radu, redovito prati nastavne sadržaje. Odlikuje se pozitivnim odnosom prema radu. Odgovorno se odnosi prema radu. Trudi se postići što bolje rezultate, iako teže uči i teže usvaja gradivo. Nesiguran u svoje znanje, potrebno ga je poticati. Uz poticaj postiže bolje rezultate. Potrebno je usmjeravati pažnju učenika. Pomaže drugim učenicima. Uspjeh postiže uz više uloženog truda. Uz redovitiji rad i izvršavanje obveza postizao bi bolje rezultate. Dobro razumije, iako je ponekad nesiguran. Uočen napredak, ali potrebno je još … Lako se zbuni, potreban mu je poticaj. Teže savladava. Preporuka... Znatiželjan, zainteresiran učenik, postiže izvrstan napredak. Interes na satu dobar, ali nedostaje rada kod kuće. Mogao bi biti uspješniji uz malo više truda. Slabije se trudi, potrebno je više rada/vježbe/praćenja nastave kako bi postignuća bila bolja. Često pokazuje slab interes; potrebno je više pažnje na satu i samostalnog rada, kako bi učenik bio uspješniji. Tih i marljiv, ali uvijek spreman na suradnju. Većim zalaganjem može postići bolji uspjeh. Redovito izvršava zadatke, marljiv. Ulaže napor i trudi se postići što više. Radi brzo, točno i sigurno. Uredno, točno i na vrijeme izvršava zadatke. Otežano rješava zadatke, potrebno ga je poticati. Zanemaruje radne obaveze, potrebno je više truda. Radi samo uz poticaj. Usredotočen na rad, savjestan. Učenik se redovito trudi, pita što mu nije jasno, piše zadaće i vježba. Za svaku pohvalu je njegova pristojnost i trud koji ulaže, ne odustaje usprkos slabijim postignućima. Učenica redovito radi, piše zadaće i vježba. Samozatajna je, može više. Pohvaljujem rad i trud. Učenik redovito radi i javlja se na satu, uglavnom točno odgovara na pitanja, pokazao napredak. Vidljiv napredak, uložen trud i rad. Aktivan na satu, često se javlja s odgovorima na postavljena pitanja. Vrlo lijepo naučeno i prezentirano gradivo. Elokventan, lijepo se izražava. Domaće zadaće sve opširne, pregledne. Učenica je pokazala poseban trud pri obradi teme i izlaganju.